Las Vegas i Wielki Kanion – zwiedzanie w gorących klimatach

Las Vegas zwiedzanieCo łączy Las Vegas i Wielki Kanion? Niewątpliwie ekstremalne temperatury! To był nasz kolejny punkt na trasie, do którego dotarliśmy samolotem wprost ze słonecznego Miami w stanie Floryda.

Słyszeliście powiedzenie: „What happens in Vegas, stays in Vegas”? Musieliśmy sprawdzić, czy miasto grzechu i światowa stolica rozrywki faktycznie zasługuje na te określenia. Werdykt – zdecydowanie tak!

Rozpusta i szaleństwa mają miejsce głównie na Las Vegas Strip, czyli prawie 7-kilometrowym odcinku Las Vegas Boulevard, gdzie usytuowane są jedne z największych światowych hoteli, luksusowe restauracje, kluby i kasyna.

W „normalnym świecie” mężczyzna bez koszulki z otwartą puszką piwa w ręku nie zostałby wpuszczony do luksusowego hotelu. Nie w Vegas! Picie alkoholu na ulicach, skąpe i wyzywające stroje oraz niczym nieskrępowane zachowania to normalka na ulicach tego miasta. Jednocześnie wszystko odbywa się tu w sympatycznej atmosferze. Nie doświadczyliśmy żadnej nieprzyjemnej czy niebezpiecznej sytuacji w Vegas. Ludzie są w fantastycznych nastrojach, co powoduje, że czujesz się tam swobodnie – czujesz się wolny!

Inny rodzaj wolności poczujesz w Wielkim Kanionie. Nieograniczona przestrzeń, niepowtarzalna rzeźba krajobrazu i poczucie, jakby stało się na czubku świata.

Zapraszam do obejrzenia tych miejsc zza mojego obiektywu.

Las Vegas – the Strip

Niesamowite w Las Vegas jest to, że można tutaj wejść do każdego hotelu i zobaczyć jego wyjątkowe luksusowe wnętrza, ale również skorzystać ze zbawiennej klimatyzacji. Zwiedzanie w temperaturze 40 stopni to wyzwanie. Przejście kilkuset metrów czasem graniczy z cudem.

Dlatego część miasta zwiedziliśmy w ciągu dnia, drugą część w nocy. Las Vegas i tak wygląda imponująco o każdej porze.

Las Vegas zwiedzanie Bellagio HotelLas Vegas zwiedzanie Paris HotelLas Vegas zwiedzanie the stripLas Vegas zwiedzanie centrum handlowe CristalsLas Vegas zwiedzanie New York KasynoLas Vegas zwiedzanie Luxor SphinxLas Vegas zwiedzanie New York New York

Hotele i kasyna od wewnątrz również robią wrażenie – ostrzegam, że w niektórych kasynach zabronione jest fotografowanie stołów w trakcie gry. Ochroniarz może prosić o usunięcie zdjęcia z aparatu.

Las Vegas zwiedzanie Las Vegas zwiedzanie kasyna

I Las Vegas nocą.

Las Vegas zwiedzanie BellagioLas Vegas zwiedzanie Bellagio Caesars PalaceLas Vegas zwiedzanie the StripLas Vegas zwiedzanie the stripLas Vegas zwiedzanie New York hotel

Całym sercem polecam skorzystanie z High Rollera, czyli diabelskiego młyna czy też koła widokowego/obserwacyjnego, z którego można zobaczyć piękną panoramę. Bilety są dostępne również online. My, jak zawsze, wybraliśmy porę wieczorną, kiedy miliony świateł migocą w całym mieście. Robi wrażenie, prawda?

Las Vegas zwiedzanie High RollerLas Vegas zwiedzanie High RollerLas Vegas zwiedzanie High RollerLas Vegas zwiedzanie High Roller

Znany z „Kac Vegas” Ceasars Palace.

Las Vegas zwiedzanie Caesars PalaceLas Vegas zwiedzanie Caesars PalaceLas Vegas zwiedzanie Caesars PalaceLas Vegas zwiedzanie Caesars Palace

Fremont Street Experience, czyli „stara część” Vegas

„Stara część” brzmi troszkę komicznie, bo Las Vegas ma niewiele ponad 100 lat, ale Fremont było pierwszą brukowaną ulicą i niejako centrum miasta, z kasynami i innymi rozrywkami. Zdecydowanie polecam zwiedzenie tej części nocą. Migające szyldy, banery oraz ogromny ekran o długości 460 metrów o łukowatej formie robią wrażenie.

Las Vegas zwiedzanie Fremont Street ExperienceLas Vegas zwiedzanie Fremont Street ExperienceLas Vegas zwiedzanie Fremont Street Experience

Wielki Kanion Kolorado – Grand Canyon (South Rim)

Zaledwie 4 godziny snu nie zniechęciły nas do tej wycieczki. Punkt 6 rano stawiliśmy się na parkingu podziemnym hotelu Bellagio, gdzie odebrał na bus. Kierunek – Grand Canyon, South Rim, czyli południowa część Wielkiego Kanionu.

Zwiedzaliśmy samodzielnie, bez przewodnika. Samo obejście tej części Parku zajęło nam ponad 2 godziny. Upał był niebywały (bez wody ani rusz!), ale widoki zrekompensowały wszystko! Zdjęcia tego nie oddają, Kanion trzeba zobaczyć na własne oczy.

Wielki Kanion zwiedzanieWielki Kanion zwiedzanieWielki Kanion zwiedzanieWielki Kanion zwiedzanieWielki Kanion zwiedzanieWielki Kanion zwiedzanieWielki Kanion zwiedzanieWielki Kanion zwiedzanieWielki Kanion zwiedzanieWielki Kanion zwiedzanie

Podobało się? Zainspirowani? No to wyrabiamy wizę i do dzieła 🙂

A my po zwiedzeniu Las Vegas i Wielkiego Kanionu wynajętym samochodem pognaliśmy do Kalifornii, gdzie o zachodzie słońca przywitał nas ogromny napis „Hollywood”. Ale o tym następnym razem 🙂

Zostaw komentarz