Na dole tej strony znajdziesz listę kluczowych artykułów z bloga, które mogą całkowicie odmienić Twoje życie. Zanim jednak to nastąpi, chcę dodać coś od siebie…

Niezależnie od tego, czy zmagasz się z przewlekłą chorobą, trudną sytuacją finansową, rodzinną, zawodową, czy po prostu masz poczucie bezsensu swojego życia, musisz wiedzieć jedno.

Cokolwiek przywiodło Cię do tego trudnego czasu w Twoim życiu, nie wyprowadzi Cię z niego. Einstein powiedział już, że głupotą jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów.

Jeśli chcesz, aby Twoje życie zmieniło się na lepsze, Ty musisz zmienić się na lepsze. Musisz zapomnieć o starym sobie, o tym, kim byłeś, co robiłeś, jak się zachowywałeś i zacząć żyć od nowa. Zacząć swoje życie od początku.

Jak?

Poprzez wkroczenie na drogę wewnętrznego rozwoju, uzdrawiania i codzienne łamanie nawyku bycia sobą. Poprzez zauważanie niesłużących Ci myśli i słów, wzorców zachowań, które codziennie powielasz.

Naukowcy odkryli, że 70-90% naszych myśli jest negatywnych. Codziennie sabotujemy swoje związki, swoje wysiłki, swoje zdrowie i życie negatywnymi myślami, które zakorzenione są w nas od dziecka.

Wmawiamy sobie, że nie potrafimy, że nie zasługujemy, że to się nie uda. Sami, na własne życzenie, odbieramy sobie prawo do miłości, do szczęścia, do życia.

Ale tak nie musi być.

Wejście na drogę świadomego rozwoju oznacza oduczanie się wszystkiego, czego zostałeś nauczony przez ludzi, którzy sami nie wiedzieli, co robią. Oznacza kwestionowanie „prawdy”, w którą uwierzyłeś o sobie i o świecie.

Jako małe dzieci, jesteśmy przekonani, że dorośli wiedzą, jak żyć i że od nich możemy nauczyć się właściwego życia, dlatego powielamy ich błędy.

Dlatego też wszystko, co myślisz o sobie i o życiu, nie jest obiektywną prawdą, a jedynie prawdą Twoich rodziców, opiekunów, rówieśników, autorytetów, w którą uwierzyłeś. To, że świat jest zły, że trudno jest zarabiać pieniądze, że Ty jesteś niewartościową i złą osobą, nie jest prawdą, lecz subiektywnym przekonaniem.

Świat jest dokładnie taki, jaki ma być i Ty też od urodzenia jesteś dokładnie taki, jaki miałeś być. Przyszedłeś na ten świat, bo jesteś tu potrzebny. Jesteś wyjątkowy, jak płatek śniegu, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Nigdy nie było i nigdy nie będzie drugiego Ciebie. Dlatego nie próbuj już być kimś innym, bo marnujesz to kim mógłbyś się stać, marnujesz swój potencjał. Zamiast udawać kogoś, kim nie jesteś, spróbuj od dziś być najlepszym sobą. Autentycznym i wiernym sobie.

Jak powiedział Denzel Washington, nieważne jest, co masz, ale co zrobisz z tym, co masz. A masz w sobie wszystko, czego potrzebujesz. Jesteś doskonały i wystarczający od samego początku.

Uwierz mi, że każdy z nas, nieważne, jak jest bogaty, piękny, inteligentny, na pewnym etapie życia wątpi w siebie i w swoją wartość. Zmaga się z problemami i trudnościami. Zastanawia się nad sensem istnienia i cierpi.

Jesteśmy w tym wszyscy razem, dlatego powinniśmy mieć do siebie nawzajem ogromne współczucie i wspierać się.

Dziś w końcu nowoczesna nauka potwierdza to, co starożytne ludy wiedziały tysiące lat temu. Do pełnego i szczęśliwego życia potrzebna jest:

  • miłość do siebie i innych ludzi;
  • współczucie do siebie i innych ludzi;
  • pomaganie innym ludziom, a przez to również sobie.

W zakładce „Świadome życie” znajdziesz wiele inspirujących i edukujących artykułów. W związku z tym, że ich liczba wciąż się powiększa i wciąż dostaję pytania, od czego zacząć, postanowiłam poniżej wylistować najbardziej kluczowe artykuły na początek.

Po ich przeczytaniu będziesz już mniej więcej wiedział, co robić dalej, aby odzyskać siebie i powrócić do domu 💖🙏