Mam na imię Monia i bardzo się cieszę, że mogę Cię tu powitać.

Kiedy rozważałam, czy kontynuować prowadzenie bloga, w podjęciu decyzji pomogła mi myśl: choćby moje treści miały pomóc tylko jednej osobie na tym świecie – warto.

Dlatego od początku 2017 roku (re)aktywnie rozwijam blog BodyClean, który powstał w 2015 roku na skutek moich ciągot do świadomego i zdrowego stylu życia.

Dość często gości u mnie dieta wegańska i surowa, pełna owoców i warzyw. Prawie rok przebywałam na protokole autoimmunologicznym (AIP), który pomógł mi utrwalić zdrowe nawyki żywieniowe, poprawił stan jelit i pracę tarczycy.

Zmiana sposobu odżywiania pociągnęła za sobą zmianę całego mojego dotychczasowego życia. Ogromną część czasu poświęcam samorozwojowi i pogłębianiu wiedzy o samej sobie. Regularnie się ruszam i sypiam po 7-8 godzin. Stawiam na balans w życiu zawodowym i osobistym. Znajduję czas dla innych i tylko dla siebie. Oddycham Naturą i przytulam się do Niej. Postanowiłam celebrować moje życie, a nie funkcjonować w trybie przetrwania. Nareszcie czuję, że żyję.

W tej wirtualnej przestrzeni możesz liczyć na:

Zawsze dbam o to, by moje treści dawały realną wartość i były wynikiem moich osobistych doświadczeń.

Baw się tu dobrze i dziel się ze mną swoimi opiniami, przemyśleniami i własnymi doświadczeniami! Dziękuję, że jesteś 😉


Chcę zaznaczyć, że nie jestem lekarzem czy dietetykiem. Ukończyłam psychologię, a zdrowy styl życia to moja pasja (zaraz obok podróży, fotografii i rysowania). Chciałabym się dzielić moimi doświadczeniami w nadziei, że komuś okażą się pomocne. Niemniej jednak mój blog to źródło inspiracji, nie porad lekarskich. Przed wprowadzeniem czegokolwiek do swojej diety czy codziennych nawyków skonsultuj się z lekarzem, dietetykiem lub właściwym specjalistą.

Dziękuję Ci bardzo za odwiedziny i pozdrawiam ciepło,

Monia